| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa obtin bucle ca acestea fara ondulator:
http://imgur.com/a/Kp4iA
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Mangustă a răspuns:

Dupa ce te speli si il lasi sa se usuce natural pana mai e doar putin umed (altfel iesa prea cret) incepi sa-ti separi parul in sectiuni mai mari pe care le prinzi larg cu un eleastic/clama (doar ca sa le delimitezi mai bine). Incepi sa iei cate o suvita dinaia facuta, o desfaci de sus si incepi sa o rulezi larg pe 2 degete pana ajungi sus apoi o prinzi cu o agrafa si asa faci la toate. Sa NU le faci stranse pentru ca o sa iti iasa prea crete. In cazul ca e prea ondulat, imediat ce le desfaci (cam dupa o noapte) dai cu o perie deasa prin par, apoi cu fixativ pentru a rezista mai mult.
In cazul in care abia te-ai spalat pe cap si e uscat sau nu vrei sa te mai speli din n-motive, atunci faci direct buclele, le prinzi sus si te stropesti bine cu apa. De preferat sa nu te culci cu un prosop pe cap chiar daca uzi perna, pentru ca o sa-ti fie rece la cap si exista riscul sa racesti (nu se aplica vara).

5 răspunsuri:
| LeMousiqe a răspuns:

Buna!
Va merge cu bigudi-uri mai mari.
O zi buna!

| gazza01 a răspuns:

Foloseste placa de par, uita'te la tutoriale pe you tube si vezi cum sa folosesti placa!

| allige243647 a răspuns:

Foloseste bigudiuri; apoi o perie de par si fixativ; Bafta!

| ingerulpazitor a răspuns:

Buna!
Te duci la coafor si îi spui sa iti faca parul in bucle permanent!

| Sory_Sory_1997 a răspuns:

Ai putea sa iti faci 2/4 cocuri (deasupra urechii)si sa le tii pana dimineata urmatoare. Apoi desfa-le si dati cu fixativ! SUCCES!