| Pitic a întrebat:

Vreau sa preiau o mică afacere dela o persoana care dorește sa o vândă.
Este vorba des un salon de înfrumusețare care vine la pachet cu tot ce trebuie ( locație, mobilier, aparatura ). Tot ce se schimba la acest salon sunt patronii și angajații.
As vrea sa știu ce acte îmi sunt necesare și câteva sfaturi în legătura cu aceasta afacere.

2 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Si vrei sfatul parerologilor sau e mai indicat ca un contabil sa verifice activitatea firmei si un avocat sa vada partea legala?

| Beres_Andrei_1982 a răspuns:

Uita-te la registre și vezi de E pe profit sau nu și ce active lichide are