| ElenaIssa1999 a întrebat:

Bună!
Aș vrea sa-mi deschid un salon mic de infrumusetare. Ceva cu coafura (tuns, vopsit, de toate), unghii si poate si makeup.
De ce am nevoie ca sa deschid? Care sunt pasii?
De cati bani as avea nevoie?
Ce trebuie sa cumpar?
Efectiv tot de la zero, pentru o persoana care n-a avut niciodata o afacere.
O sa merg pe PFA, e ok?
Multumesc mult!

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In primul rand: ai nevoie sa cunosti bine meseriile si sa ai si experienta in a le practica.
Poti deschide PFA sau SRL la Registrul Comertului.
Ai nevoie de spatiu de lucru, amenajat igienic, cu dotari conform prescrierilor legii.
Costul unei asemenea amenajari este de la 3-5000 euro in sus.

| ElenaIssa1999 explică (pentru Bula):

Multumesc mult! Si unde pot afla de ce dotari am nevoie conform legii. Incotro sa ma indrept?

| Bula a răspuns (pentru ElenaIssa1999):

La Directia de Sanatate Publica (fostul Sanepid).