| zone3 a întrebat:

Vreau sa slabesc. Fara dieta. Fac sport in fiecare zi, abia daca mananc, dar nimic. Am 1.60m si 58 de kg. Macar 5 kg daca as da jos ar fi genial. Stiti ceva pastilute gen Colon Help? Cat costa si de la ce varsta le poti lua? Am nevoie Urgenta! Funda + Vot

12 răspunsuri:
| Bernoullie a răspuns:

Mama a slabit 12 kg in 3 luni, de pe 21 august. A slabit cel mai mult in prima saptamana: 3 kg si apoi a continuat treptat. Este o dieta care se bazeaza mult pe carne, branza si oua si nu impune limite la cantitati! Adica poti manca oricat, doar ca la un moment dat nu mai poti, pentru ca e destul de monoton regimul. Dieta se numeste Dukan, este un site foarte bun, cu multe informatii si cu forum.
http://dietadukan.ro/
Trebuie sa bei 2 l de apa pe zi si ai voie si la Cola zero ( mama bea, spune ca o ajuta ).
Important e ca nu te infometezi deloc, deloc!

| mona a răspuns:

Colon help te curata[detoxifiant] nu te astepta sa slabesti de la el...mai bine incearca ceaiul canadian

| zone3 explică (pentru mona):

Ceai canadian? de unde il pot lua?

| mona a răspuns (pentru zone3):

La plafar il gasesti sigur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Daca vrei sa scapi de kilograme,tot ce trebuie sa faci este sa te alimentezi corect, sa incerci sa renunti la mancarurile nesanatoase, precum cea de fast-food, bauturi acidulate, prajeli, grasimi de tot felul, lactate grase si cel mai important este miscarea.
Te pup!

| oBuburuză a răspuns:

Buna!
- exercitii fizice cu gramada. [ pauza sambata si duminica ].
- cumpara Colon Help; iti detoxifica organismul.
- bea numai apa, apa + lamaie. e.t.c.

- nu te astepta ca in doua saptamani sa vezi rezultate, doar dupa 1-2 luni se vad rezultatele dorite.

| RockPassion94 a răspuns:

Colon help nu-s pastilute, e un detoxifiant natural.Este o pulbere pe care o amesteci cu iaurtul.Nu slabesti propriu-zis de la Colon help, doar iti detoxifici organismul.
Nu-ti recomand pastile de slabit.Chiar daca ar avea efect,vorbim despre o slabire artificiala,care ori nu se va mentine, ori te va imbolnavi.
Daca vrei sa slabesti mananca sanatos si fa sport.
Incearca sa nu-ti creezi o rutina in exercitiile fizice, fa ceva nou in fiecare zi, alterneaza miscarile noi cu cele vechi, fa combinatii in functie de grupele de muschi pe care vrei sa le lucrezi.
Fii creativa si cu siguranta vei avea succes:*
Spor la treaba! big grin

| zone3 explică (pentru RockPassion94):

Merg la sala, inot, fug mult, mananc doar de dimineata ce apuc cereale, sau un sendwich, seara cu bicicleta, ma plimb mult. sunt intr-o continua miscare... dar nimic.

| RockPassion94 a răspuns (pentru zone3):

Nu e bine sa te infometezi, incearca sa mananci cel putin 3 mese pe zi, la care poti adauga si o gustare, doua happy
Totul tine de metabolism, atunci cand mananci rar organismul tau primeste semnalul de a "depozita" si astfel el nu mai arde caloriile asa cum ar fi fost normal s-o faca.
Regleaza-ti metabolismul printr-o alimentatie echilibrata si diversificata.Mananca de toate, in cantitati potrivite si vei vedea ca totul va fi binebig grin
Nu intra in panica, exista momente in care organismul traverseaza blocaje, momente cand el nu mai slabeste asa cum te-ai fi asteptat.Ni se intampla tuturor, nu e nimic neobisnuit.
Fii consecventa in ceea ce faci si totul se va remediawinking

| zone3 explică:

Mi-au ajuns raspunsurile, multumesc oricum... o sa vad ce voi face.

| AndreeaMoromete23 a răspuns:

Iti spun eu ce sa faci.
1.Cumpara Colon help, iti vei detoxifia organismul.
2. Dimineata, inainte de masa, bea un pahar cu apa.
3. EXCLUDE COLA, SPRITE, PEPSI, FANTA!
4.Este vara,la masa de pranz mananca o salata cu rosi, branza, castraveti, ceapa si ardei.
Alearga prin parc, ajuta happy
Du-te sa faci fitnnes sa dansezi.
Este o anumita dieta care a dat roade la cativa cunoscuti happy Dukan.

| 0Kristina0 a răspuns:

Pastilele nu te ajuta sa slabesti. si eu am incercat big grin incearca macar o luna sa faci sala, mai exact aerobic. Slabesti din prima saptamana daca te tii zilnic cate o ora pe zi.