| RaMONa8 a întrebat:

BUNA am 14 ani, 1.60m si 50 kg si vreau sa slabesc macar 5 kg am incercat cu abdomene, faceam cate 50 in fiecare zi dar seara ma durea foarte dare burta in partea dreapta ce alte medote mai stiti?

6 răspunsuri:
| xButterflyxX a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa ai grija la ceea ce mananci, adica redu sau chiar daca poti renunta la alimentele grase, prajeli, fast-food, dulciuri si sucuri acidulate.Consuma multe fructe si legume,salate,alune,migdale,iaurturi,cereale.
De asemenea fa si sport, te va ajuta foarte mult, iesi afara cu rolele, bicicleta cu prietenii, asa te distrezi si faci si miscare.
Sper ca ti-am fost de folos.

| măcheamăăăî a răspuns:

Daca vrei sa slabesti nu manca : dulciuri,prajeli, paine, paste, orez, cartofi si cereale.
Fa sport! Cel mai la indemana este sa alergi. Incepe sa alergi cate 10 minute cateva zile apoi cresti pana ce ajungi la 20 minute.Cand poti sa alergi 20-25 minute 5 zile pe saptamana e OK.

Eu facand asta am slabit 2 kg intr-o saptamana (eu avand 1, 74 si 56 kg la 15 ani). Mult succes!

| Maria_Alecsandra_1993 a răspuns:

Era un regim de slabire in care zicea ca trebuie sa mananci o felie de pepene rosu la fiecare masa principala;)in niciun caz sa te infometezi, mananca sanatos si fa exercitii gen alergat o jumatate de ora in fiecare zi sau le poti incerca pe acesteahttp://www.youtube.com/......p?/results

| annutza14 a răspuns:

Parerea mea este cca arati bine dupa descrierea ta dar daca vrei sa slabesti nu manca paine si dulciuti si vei slabi mult. Tatal meu a slabit 6 kg in 2 saptamani asa(fara paine si dulciuri). Bafta!

| freehugs916 a răspuns:

Buna! dupa parerea mea ai o greutate normala
dar daca vrei sa slabesti cu abdomene iti trebuie foarte mult timp, incerca sa iti echilibrezi meniul(adica sa mananci pentru 1 saptamana sau 2 mai multe legume, dar sa nu te infometezi sau sa sari peste vreo masa a zilei asta e foarte important) si dupa incearca sa te plimbi mult sau ai putea inota daca totusi e vara,, astea sunt cele mai bune solutii la mine au functionat
(funda big grin)?

| Te0DoRa a răspuns:

-alearga seara si dimineata
- nu manca paine
-nici dupa ora 18:00 nu mai manca nimic