| AnonimFaraPereche a întrebat:

Vreau sa slabesc, insa nu as vrea sa mi se micşoreze si sânii. Cum aş putea evita micşorarea sau lasarea lor?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu poti evita asta, organismul scapa de grasimea abdominala prima oara

| Violleta2022 a răspuns:

Slabeste doar prin miscare fizica, fanad sport, ca atunci musculatura se dezvolta si tesutul adios, dispare.
Sanii se vor mai micsora, dar nu prea mult.

| AnonimFaraPereche explică (pentru Violleta2022):

Pai cum sa slabesti doar prin miscare fizica? Nu trebuie si un regim alimentar sau macar sa evit anumite alimente? Ca asa degeaba fac sport daca mananc ce nu trebuie si mult.

| Superior a răspuns:

Esti ciudata, imi placi :O

| AnonimFaraPereche explică (pentru Superior):

De ce consideri ca-s ciudata? : ))

| anamariarot a răspuns:

Nu ai cum, pentru că sânul este constituit în cea mai mare parte din țesut adipos(grăsime), motiv pentru care cu cât ai mai multe kg, cu atât și sânii sunt mai mari. În schimb, poți face exerciții pentru musculatura pieptului. Mai bine sâni mici și fermi decât mari și lăsați.

| Vanishgold a răspuns:

Dacă faci sport, vor scădea și ei pentru că grăsime e și acolo, acum depinde și câtă. Nu prea poți slăbi fără să pierzi din mărimea sânilor.