| Dennise150 a întrebat:

Vreau sa slabesc vara asta si nu stiu cum! XCine stie o metoda? In special ce trebuie sa mananc si ce nu?

Răspuns Câştigător
| Etelca a răspuns:

Hey! Pentru inceput,trebuie neaparat sa elimini dulciurile, fast food, grasimile(tot ce e nasanatos) si sa le inlocuiesti cu fructe, legume, migdale(care iti dau senzatia de satietate si nu mai mananci atat de multwinking etc.Trebuie neaparat sa bei foarte multa apa rece ca sa iti purifici organismul si sa slabesti(da, ai auzit bine, poti sa arzi 300 de calorii daca bei 10 pahare de apa plata si rece /zi)
Tot un lucru esential ar fi ca trebuie sa faci miscare, cu rolele, bicicleta, sa inoti sau sa alergi.Eu am bicicleta din aceea de casa si imi arata cate calorii ard, e bine sa faci in fiecare zi.O metoda buna ar fi si saritul corzii si dansatul. Poti sa faci si anumite exercitii pentru burta, coapse, unde ai tu nevoie sa slabesti si poti cauta tutoriale pe youtube sau pur si simplu cauti o pagina cu exercitii pe internet, ar fi bine sa cauti sfaturile Doctorului Oz.Un exercitiu bun pentru burta ar fi sa iti tragi burta si sa o tii asa 10 secunde de 10 ori.
Te pup si sper ca te-am ajutat si ca o sa slabesti! :*

5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Mananci mai sanatos si mai putin, adica fara paine, patiserie, fast food, grasimi, prajeli, dulciuri, sucuri, bea multa apa mmananca multe legume, fructe, carne de pui sau peste fiarta sau la gratare, oua fierte, lactate slabe, fructe de mare, seminte si nuci, cereale si fa miscare ce iti place tie chiar saritul corzii de cateva ori pe saptamana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Daca vrei sa scapi de kilograme,tot ce trebuie sa faci este sa te alimentezi corect, sa incerci sa renunti la mancarurile nesanatoase, precum cea de fast-food, bauturi acidulate, prajeli, grasimi de tot felul, lactate grase si cel mai important este miscarea.
Te pup!

| NumelePublicExistaInBazaDaDate a răspuns:

Cauta pe google blogul lui Cristian Margarit, vei gasi acolo ce ai nevoie.

De asemenea Gheorghe Mencinicopschi are carti despre alimentatie sanatoasa.

Dietele nu sunt recomandate, cel mai indicat e sa iti schimbi alimentatia cu una sanatoasa, pe care sa o mentii toata viata si nu vei avea probleme de greutate.

Sora mea a fost grasuta in adolescenta, dar cu o dieta pe termen scurt, miscare multa si cu schimbarea alimentatiei acum arata foarte bine

| chaserpixie a răspuns:

Dieta Five Hands este una din cele mai eficiente (Jessica Alba o urmeaza si ai vazut ce corp super are). Ideea e sa mananci intr-o zi 5 portii de mancare, fiecare sa iti incapa in palma (aprox. 125 de grame). Cele trei mese principale sunt alcatuite din carne slaba de pui, legume fierte, oua, lactate nu foarte grase, iar cele doua gustari, cea de dimineata si cea de dupa amiaza, sunt compuse din fructe si legume. SUCCES!

| AnDreeYuTzzA2013 a răspuns:

Buna! In primul rand trebuie sa reduci cantitatea de mancare pe care o consumai inainte.Mai multe fructe si legume. Dulciurile excluse, alea ingrasa cel mai rau; fara prajeli si mai putina paine, aa si fara sucuri acidulate(acidul iti mareste capacitatea stomacului si nevoia de a manca mai mult).O idee de masa sanatoasa ar fi un piept de pui pe langa o salata, sau un peste la gratar.Bineinteles ca poti sa iti mai faci cate un moft din cand in cand cu ceva dulce, insa totul cu moderatie.Nu uita de sport, e cel mai important daca vrei sa slabesti. Daca iti respecti programul, rezultatele nu vor inceta sa apara.Bafta la slabit! :*