| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa slabesc si nu stiu cum? La burta si la solduri.
Ce trebuie sa mananc? Si ce trebuie sa nu mananc? Va rog ajutati-ma.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
30 răspunsuri:
| www a răspuns:

Mergi la un nutritionist, fa sport.

| Dianna a răspuns:

Abdomene, fructe si legume!

Alte răspunsuri
| angella1972 a răspuns:

Multe salate si carne fiarta sau la gratar, dar vezi ca e posibil sa ai o predispozitie genetica, sa semeni cu cineva din familie si atunci... te chinui degeaba cu regimuri de slabit

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai bine fa miscare!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hei,
Nu exista o dieta miraculoasa... fa sport si mananca mai putine calorii decat organismul tau are nevoie zilnic, in acest fel o sa arda grasimile. Atat de simplu. Poti alege sa mergi si la un nutritionist.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chiar daca nu aveti timpul necesar sa ajungeti la o sala de fitness, asta nu insemna ca nu puteti sa faceti exercitii cu rezultate foarte bune. Va propunem un curs online, de 12 saptamani, cu 96 de inregistrari video cu exercitii, 12 inregistrari despre nutritia sanatoasa, 3 inregistrari motivationale, toate facute de specialisti. Pana in 7 februarie aveti o reducere substantiala de pret. Aveti si o perioada, initiala, gratuita, sa vedeti daca va place.
Daca va intereseaza, puteti accesa si urmatoarea pagina :
http://cumpara-orice.blogspot.com/2010/01/cursuri-fitness-de-acasa.html

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa eviti dulciurile si sa lasi sucurile! Si mai putina paine.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai nu trebuie sa mananci multa paine pe zi si fa sport-abdomene in special.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai grija ca si cafeaua are efect asupra luarii in greutate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu manca dulciuri deloc cel putin 2 saptamini, fa sport zilnic, fa abdomene si alergari si foarte important nu manca seara.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunt cam plinuta, am 85 kg pentru varsta mea, e cam mult eu am 13 ani si sunt din Filipesti de padure, Prahova. Am aceasta greutate deoarece nu mananc ciorbe, mancaruri, mananc doar dulciuri pentru ca nu prea-s pe acasa si de aceea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sunt sportiv si iti recomand sa faci abdomene multe fara numar si sa alegi miscare. Ceea ce priveste mancarea 3 mese pe zi dimineata, la amiaza si seara fara mancare intre mese, doar un fruct inainte de masa si seara sa nu mananci mult, mai deloc. Foarte multa miscare, sa transpiri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mananca cat mananci de obicei...tongue, dar sa consumi caloriile. Daca acum mananci putin si apoi dupa ce slabesti mananci mai mult o sa te ingrasi dublu, fa abdomene si miscaretongue Bafta!

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa faci abdomene, sa nu mai mananci dupa ora 6.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mananci paine, faci sport si nu manaci fasfooduri! Poti manca fructe cel mai simpluwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu te-as sfatui sa nu mai consumi dulciuri. Inlocuieste-le cu fructe si legume care sunt mult mai sanatoase. Mananca de cel mult 5 mese pe zi dar in cantitati mici si fa miscare. ex : jogging! Sper ca ti-am fost de folos!

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa faci miscare in fiecare zi si sa nu manaci dupa ora 20:00 dar foarte multe fructe

| kiki91007 a răspuns:

Buna. Eu pot sa iti recomand cu mare incredere Garcinia Cambogia, care este promovata chiar si de Dr Oz in ultimul timp. Eu am incercat si am slabit 4 kg intr-o singura luna, fara nicio schimbare in alimentatie.
Am comandat initial un free sample ce mi-a ajuns cam o luna, iar apoi versiunea completa. Pentru sample am platit doar transportul in valoare de 2.95 dolari.
Daca te intereseaza, poti sa accesezi linkul de mai jos:
http://www.reviewrule.com/garcinia-cambogia

| zaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaar a răspuns:

1.Nu manca mult.
2.Mananca putin si des nu mult si odata.
3.Fa abdomene si alearga.
4.Nu manca banane ca ingrasa (sa nu te gandesti la prostii).
5.Mananca cat de multe mere poti acrisoare.

Alte răspunsuri