| Yousosweet a întrebat:

Vreau si eu niste idei pentru cum sa imi prind parul, sau cum sa il aranjez. de obicei il indrept pentru ca atunci cand nu e indreptat sta cam rasucit, in toate felurile:-s ce as putea sa ii fac?:-s p. s: sa nu fie coc sau coada la spate. ceva frumos si cool. daca aveti poze cu tutoriale va rog dati-mi:*

Răspuns Câştigător
| Lia09 a răspuns:

Incearca impletitura fishtail, impletitura sub forma de spic. Iti mai poti forma un fel de bentita din propriul par daca il ai mai lungut. Faci doua codite subtiri impletite (parul de dedesubt) de o parte si cealalta, si apoi le treci dintr-o parte in cealalta, astfel incat sa-ti iasa bentita si le prinzi cu niste agrafe. Incearca sa-l impletesti dupa ce faci baie, sau sa-l rasucesti apoi sa-l prinzi. A doua zi cand te trezesti ii dai drumu` si il lasi sa se mai usuce. Se va ondula frumos si poti prinde 2 suvite de forma, sa nu-l lasi pe tot liber.

1 răspuns: