| 2002Ramona a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri de prietenie :*
Dau funda :* happy

Răspuns Câştigător
| ILoveWeekends a răspuns:

Prietenii trainici sunt cu adevarat una dintre bogatiile vietii

Nu contează în ce manieră ne-am împrietenit. Contează că suntem de nedespărțit!

Nu uita... candva ne vom revedea si ne vom aminti lucrurile pe care le faceam cand eram doar 2 copii

Prietenii sunt langa tine mereu, orice s-ar intampla. Iar cand acel prieten te tradeaza simti ca nu mai ai viata!

Nu exista nici prietenie si nici dragoste acolo unde nu exista respect si sinceritate

Cel mai bun psiholog e un prieten beat!

Eu nu sunt persoana care iti va spune: "Langa mine va fi totul bine". Sunt persoana care iti va spune: "va fi si bine si rau dar eu mereu voi fi alaturi"

Prietenii nu te suna - inseamna ca la ei si fara tine e bine

Atunci când într-adevăr contezi pentru cineva, acea persoana îşi va face timp pentru tine mereu, fără minciuni, scuze si promisiuni.

Nu ignora persoana careia ii pasa de tine. Pentru ca intr-o zi vei realiza ca ai pierdut luna, incercand sa numeri stelele

Mai bine să-i dezamăgesc pe cei care nu au încredere în mine, decît pe cei care au.

Prietenia sfarseste acolo unde incepe neincrederea.

Un prieten este cineva care are aceeasi dusmani ca si tine. – Abraham Lincoln

Nimeni nu poate trai fara prieteni, chiar daca stapaneste toate bunurile lumii. – Aristotel

Adevarata prietenie nu cunoaste invidie.

Sa porti mereu in gand, Sa porti o vesnicie, Acest cuvant frumos numit PRIETENIE.

Multi rostesc cuvantul `Prietenie`, Dar putini il inteleg

Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile.

Cearta-ti prietenul in ascuns si lauda-l in public!

Cel mai bun motiv sa mergi la scoala: prietenii.

Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine.

Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat.

Astea mi-au placut mie cel mai mult. Sper sa iti placa si tie. Funda? big grin

1 răspuns:
| ElleElenaElle a răspuns:

Nu uita suntem prieteni.