| bebyInocent a întrebat:

Vreu sa am ingras intr-o luna macar 6 kg dar nu sa se puna la burta vreau pe la pulpe si pe la fund dc se poate stiti ceva niste retete sau sfaturi da va rog fara fast food si pastile altceva dc se poate am 14 ani si sunt fata ca sa stiti va rog urgent sunt disperara dau fundite si voturi la toata lumea multumesc >anticipatbig grin<

4 răspunsuri:
| Baby a răspuns:

Probabil cu sport o sa reusesti, o sa iei in masa musculara. Daca mananci aiurea tot ce prinzi o sa se puna pe burta, pe fund, si o sa faci si celulita. nu cred ca vrei

| porumbitza a răspuns:

De ce sa te ingrasi acum? Nu o sa ai timp toata viata? Fetele sunt de obicei frumoase daca sunt mai slabute. Fetele grase se chinuie, iau fel si fel de pastile sa slabeasca si tu vrei sa te ingrasi? Treaba ta. Dupa aia tu o sa te chinui sa dai jos kg.O sa pui intrebari despre cum sa slabesti cum sa te ingrasi.

| wildangel77 a răspuns:

Salut draga! primul sfat pe care ti l-as da eu este sa maninci mult: Este foarte important sa-ti stabilesti singura numarul meselor principale luate in fiecare zi (intre 5-6 pe zi este cel mai indicat) si orele fixe ale acestora, pe care sa le respecti;
Bea multe lichide cu valoare calorica mare precum sucurile, laptele, milkshake sau bauturi sportive;
Consuma cat mai des alimente bogate in amidon cum ar fi: orez, ovaz, paste, cartofi, morcovi si dovleac;
Adauga intotdeauna iaurt, sos din smantana sau alte combinatii de sosuri peste mancarurile obisnuite si salate;
sper sa te ajute sfaturile mele, pa si ai grija de tine!winking

| Robert23 a răspuns:

Buna,nu stiu daca exista vreo reteta pentru a te ingrasa pentru ca toata lumea vrea sa slabeasca! Eu sunt baiat am 15 ani dar vreau sa slabesc 6 kg cam intr-o luna.cum ziceam nu stiu daca exista o asemenea reteta si nici nu cred ca este posibil...dar ai putea incerca sa mananci ceva mai mult si sa faci cateva abdomene seara cam 20 abdomene a cate 3 repetari cu o pauza de 3 minute intre fiecare serie.parerea mea nu stiu daca este cea mai buna dar am incercatbig grin bafta pentru ce iti doresti si sanatate multa multabig grin