| anonim_4396 a întrebat:

URGENT! Nu prea am pofta de mancare si daca pe zi iau un aport de 2000 de calorii.In jur de 1000-1500.Ce trebuie sa mananc (varsta de 11 ani) ca sa iau un aport de 2000 de calorii dar fara Fast Food! Adica vreau sa ma ingras si nu stiu cu ce alimente! FUND! FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Chrissy92 a răspuns:

Papa tu spaghetute, dulciuri, carnita, dar si fucte, cartofi prajiti si ajungi la o greutate normala nici prea gras/a ca strica.Bafta si pofta buna si app de mancare eu fug sa fac o portie de spaghetute

| AxXeL1124 a răspuns:

Salut mananca asa :muschi de vita,pulpa de porc fara grasime, orez, carne de porc file fript, piep de pui de curcam de rata, etc

http://calorii.oneden.com/