| Aniii a întrebat:

Ziceti`mi ceva tratamente pentru cresterea unghiilor de la mana... Unghiile mele is destul de micutze... A si mai ziceti`mi cum sa scap de rosul unghiilor.

Răspuns Câştigător
| Alexandraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Da-te cu ulei de ricin pe unghii ajuta la cresterea si intarirea acestora sau este o solutie foarte buna de la avon e in sticluta mica si e rosie, iar pentru rosul unghiilor exista un lac special care e amar tocmai ca sa nu iti rozi unghiile.

7 răspunsuri:
| kidulinha a răspuns:

De rosul unghiilor nu prea ai cum sa scapi, este un tic. trebuie doar sa inveti sa te controlezi. Pana vara trecuta, eu mi le rodeam non stop.Si m-am gandit " Bai, vine vara, trebuie sa am si eu unghii frumoase" mai ales ca vedeam la prietena mea cea mai buna ca le avea mari si frumoase si m-am ambitionat si Slava Domnului... Am reusittongue Si in iarna n-am rezistat tentatiiei si le-am ros. Dar le-am lasat din nou sa creasca. Eu in loc sa le tai cu foarfecuta le rod... Pt ca totusi imi place...: ) ) Desi le-am dat cu ulei de ricin si s-au intarit. Trebuie ambitie si sa-ti zici " vreau unghii frumoase, nu le mai bag in gura". Oricum cateodata, eu le rodeam si nici nu mai bagam de seama. Dar am incercat sa ma controlez si sa-mi dau seama ce faclaughing Sincer pentru mine era o obsesie dar acum nu mai am treaba... Pt crestere. Da-te cu crema de maini in fiecare seara, vitaminele alea intra in piele si fac unghiile sa creasca mai repede si sa se si intareasca, crema avand vitamine. tongue Da-le cu ulei de ricin, inmoaie putina vata in ulei si da-te pe unghii...
Succesbig hug

| last_9432 a răspuns:

Te poti duce la magazin si sa ceri un lac de unghii inpotriva roaderii vanzatoarea iti va da ce trebuie.
Eu asa am scapat tin sa mentionez ca acel lac cand vei pune gura pe unghie va da un miros neplacur si va fi rau la gust...

| 3u a răspuns:

Bai caldute cu ulei de parafina pe care il poti cumpara de la farmacie sau pe perioade cu pauze: miraculoasa "drojdie de bere" (pentru piele, par si unghii), iata detalii mai precise si folositoare pe acest site http://www.farmaciata.ro/SitFiles/articol_no_ph.php?id=92 si pentru rosul unghiilor trebuie sa te stapanesti

| ♀ кɨđµ°♀ a răspuns:

Pai... daca iti rozi unghiile e semn de stres, deci scapa de stres si o sa scapi si de rosul unghiilor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceasi problema fetelor, mie imi cresc dar se rup si mi le si rod! nu stiu ce sa fac ca sa-ti creasca dai cu ulri de masline dar ca sa se intareasca?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De rosul unghilor poti scapa asa: nu te mai gandi ca vrei sa le rozi gandeste-te ca intr-o zi vei avea unghii mari superbe doar cu conditia sa nu ti le mai rozi, s-au a doua varianta panseaza-ti de getele pentru mine sa stii ca a functionat prima varianta.

| andreea_8673 a răspuns:

Pai eu am folosit o solutie de la avonwinking
love struck super buna
pai de ros... dati cu lac de unghii si nu mai rozilaughing
ca e naspa sa rozi cu tot cu lac:* bafta