| Alinamiha a întrebat:

Ziceti-mi o masca buna de par ( balsam ceva) pentru par uscat, varsuri despicate, ceva care sa faca parul mai moale.

4 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Pentru varfuri despicate recomand foarfeca. Ca sa ai un par frumos, sanatos trebuie odata la 2-3 luni sa se taie varfurile, doar varfurile, nu cred ca vei suferi pentru 1-2 cm de par.
Iar apoi dupa ce ti-ai taiat varfurile recomand un spray pentru varfuri despicate, pentru a preveni despicarea, de la Gerovital.
Iar ca masca pentru par uscat si degradat incearca asta http://www.intrefete.ro/......at-7703400 sau asta :

Ingrediente:
- o banana mare coapta
- un galbenus de ou
- doua linguri de smantana
- o lingurita de miere
O banana se cojeste, se pune intr-un bol si apoi sfarmitati-o cu furculita. Adaugati galbenusul de ou, smantana si mierea, amestecand bine. Aplicati masca obtinuta pe scalp, inainte de spalare. Acoperiti parul cu o folie de plastic si apoi cu un prosop cald. Dupa 40 minute samponati si clatiti. Imediat veti avea un par moale si stralucitor.

Eu le-am incercat pe ambele si iti garantez ca sunt f bune.
Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| monutza90 a răspuns:

Iaurt natural, fara fructe adica, il aplici pe par dupa 30 de minute te speli