| NicusorYo a întrebat:

1. Ce liceu imi trebuie sa fie sofer[sau cum i se zicewinking]la cel ce conduce trenuri?
2. Ce facultate imi trebuie?
3.Cum se numeste cel care conduce trenul?
Scrieti asa:
1.Liceul...
2. Facultatea...
3...
Funda:d

Răspuns Câştigător
| KiDdUtZa a răspuns:

1.Nu e un liceu special.
2. Facultatea de Transporturi din București
3.Conductor

funda?big grinplz

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trenul este condus de mecanicul de locomotiva. Nu stiu exact cum este acum, inainte se facea o scoala profesionala, din care ieseai ajutor de mecanic si dupa doi ani de practica dadeai examen de mecanic. Cred ca acum este o scoala postliceala, dar te poti interesa la o regionala CFR. Nu-ti trebuie facultatea iar liceul poate fi de orice profil. Numai bine!