| anonim_4396 a întrebat:

A facut careva facultatea de marketing la ASE? Daca da, ce parere aveti despre aceasta facultate?

6 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

A facut un prieten care acum e ajutor de salahor.
A mai facut un prieten care in decurs de o viata sa ales cu un apartament dupa o viata de munca.
A msi facut un prieten ce acum trage cabluri pe stâlpi sa duca internet la oameni acasa si ciocane din usa in usa să se roage de ei sa isi bage net utp

| anonim_4396 explică (pentru RxTx):

Nu au mai vrut sa lucreze in marketing sau nu au reusit sa obtina un job in domeniu?

| Buzi213 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu iti gasesti un job in domeniu, e o facultate foarte putin cautata si foarte slaba

| anonim_4396 explică (pentru Buzi213):

De ce spui asta? Marketingul este un domeniu foarte cautat pe piata muncii. De ce nu s-ar cauta absolventi cu aceasta facultate?

| Buzi213 a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce spun asta? Pentru ca verisoara mea a terminat marketing tocmai pentru ca este un,, domeniu foarte cautat pe piata muncii" si acum este in anul 2 la Relatii Internationale si Asministratie pentru ca nu isi gaseste niciun loc de munca in domeniul marketingului de,, cautat" ce e, si verisoara mea e creier, a luat BAC-ul cu 9, 84 si n-a avut nicio restanta in 3 ani

| RxTx a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu au reușit să găsească joburi oricum după ce au terminat facultatea se simțeau nepregătiți și imi spuneau că nu se pricep să facă absolut nimic real concret palpabil din care să câștige o felie de pâine.

Ma am un prieten care tot așa după ce a terminat facultatea de Marketing la ASE
Tot imi spunea ca nu se pricepe la nimic
Si a muncit la o librărie ca vanzator din cadrul muzeul taranului apii a muncit ca poștaș spoi a muncit 5 luni si s primit banii doar pe doua luni la o firmă de câmștârie legala
Care oferea împrumuturi oamenilor cu dobândă 3000% cu acte in regulă.
Apoi a facut un curs de bucătar
Apoi a lucrat la o firma de analiza daune pentru asigurator auto.
Apoi a lucrat la o firma gen call-center unde ar fi trebuit sa sune oamenii sa faca recuperări cereațe debite.
Apoi a placat in Anglia unde a lucrat 6 luni la sortare gunoaie deșeuri pentru fus mancare acadamăam