| gigabit a întrebat:

Ce parere aveti de facultatea de marketing? Unde te angajezi cu ea?

1 răspuns:
| aleahimk a răspuns:

Buna! In general este buna daca ai de gand sa iti deschizi o afacere, sa-ti fii propriul patron, in sens contrat nu prea sunt sanse la un job cu un salariu pe masura cunostintelor dobandite in facultate. Ar fi mai buna specializarea contabilitate si informatica de gestiune, toate firmele au nevoie de un contabil in ziua de azi. Ma gandeam si eu sa dau aici, dar profilul din liceu e total paralel, asa ca-s nevoita sa dau la management si administrarea afacerilor.