| Joker3134 a întrebat:

A fost la începutul anului 2018 un batalion de vânători care au plecat în Afganistan deci bănuiesc că in misiuni pleci si obligat nu doar voluntar, unii zic asa altii ca nu, care e realitatea? Normal in misiuni ar trebui să te ia.

3 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Din cate stiu eu in misiunile astea se merge voluntar adica nu te pot trimite fara sa vrei. Si din cate am inteles coada nu e chiar mica pentru ca sporurile extra pe care le primesti te duc la un venit frumusel deci am toti vor acolo.

Răspuns utilizator avertizat
| RoCkKiD a răspuns (pentru Joker3134):

Riscurile nu-s asa mari, statistic vorbind la cati au fost in misiuni numarul de victime e relativ mic. In plus unitatile care participa la misiuni sunt unitati serioase cu oameni care sunt militari de cariera deci cam asta e meseria lor si banule ban, pe scorul potrivit ai merge si tu. happy

Da, mare parte din militarii nostri vopsesc copacii din fata unitatii cu var dar sunt si cateva unitati de elita.