| anonim_4396 a întrebat:

A lucrat cineva ca sortator colete? Cum este?

Răspuns Câştigător
| StoicAnalysis a răspuns:

Pe la 19 ani am lucrat intr-un depozit imens. Eram picker si packer ( luam produse de pe rafturile depozitului si le duceam la impachetare. Mai tarziu am facut si impachetarea propriu zisa ), pana intr-o zi cand un coleg de la sortarea coletelor langa parcarea de tiruri, a avut un accident si nu a mai putut veni ziua aia. Eu fiind soarec si plictisindu-ma de moarte de lucruri repetitive, m-am oferit sa-i tin locul ( proasta alegere). De dimineata pana seara ( 12 ore lucrai ca sortator in depozitul ala ), am carat si sortat colete de mi-a iesit si pe nas si pe fund. M-au platit baietii 300% ora, dar nu faceai fata daca nu erai mai voinic. Si mi-am bagat cardanul in ea de sortare si nu m-am mai oferit voluntar de atunci.

3 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Fenomental, tot ce ți-ai dori vreodată.

| RoxanaIoana108 a răspuns:

Orice muncă este grea, însă frumoasă dacă o faci cu plăcere.
Nu am lucrat în domeniu, însă ce știu cu certitudine este că trebuie sa ai abilitatea de a fi fâșneț (vioi).

Mult succes în ceea ce îți propui!winking

| Adelin568iaurt a răspuns:

ESTE BINE, superb, nu mă mai duc