| Anonim20000000 a întrebat:

Academia Navala(sectia civila) este o faculatate grea? Programul de Navigatie cum vi se pare? Cat de greu gasesti un loc de munca ca navigator?

3 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Păi acum vrei să faci Academia Navală? Nu te mai interesează
tehnician dentar, facultatea de farmacie, facultatea de medicină, chimie medicală, chimie alimentară, facultatea de litere, facultatea de drept, facultatea de construcții, industria petrolieră?

Sau strategia ta este să iei la rând toate domeniile existente?

Hai să-ți spun un secret: pentru un om nehotărât, care nu știe ce vrea, se răzgândește zilnic și nu este dispus să depună niciun efort, toate domeniile sunt grele.

Tu în trei ani de când repeți întrebările astea pe TPU nu ai reușit să treci de faza "cât de grea e facultatea X".

| Anonim20000000 explică (pentru johnnny123):

Puteai sa taci. Dacă nu ajuți cu nimic măcar nu mai scrie nimic. Ce zici sa îți vezi de treaba ta și nu mai comenta pe acest profil.

| johnnny123 a răspuns (pentru Anonim20000000):

Puteai să taci tu primul, în loc să bați câmpii și să repeți aceleași întrebări dacă oricum nu ai de gând să te dedici serios niciunei cariere.

Ce crezi că vei rezolva dacă pui ani la rând întrebarea "cât de grea este facultatea X", dar nu faci nimic în acest sens?

Până când nu pui osul la treabă și nu te apuci la modul serios de învățat, degeaba pui întrebări pe TPU. Este egal cu zero.