| ClaudiuMadalin1999 a întrebat:

Actual, lucrez cu norma intreaga (8 ore zi/40 ore pe saptamana) la un local. As dori sa mai inchei un contract de 4 ore/20 ore pe saptamana la exact acelasi restaurant (localul este nonstop asa ca orele nu se vor suprapune). Se poate asa ceva?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ore suplimentare la primul contract.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună, cel mai bine vorbeste cu seful care te a angajat, el stie daca se poate, dar fizic vei rezista? Ce varsta ai?

| alina2k18 a răspuns:

Nu merge sa ai 2 contracte de munca laughing, al doilea poate fi gen de colaborare, dar asta e valabil in alte joburi, gen medici, asistente de lucreaza si la stat si la privat, stii ce zic.
La tine in jobul tau acele ore se vor pune ca ore SUPLIMENTARE, fireste platite mai bine.

| SoareDaniel a răspuns:

S-au deschis restaurantele, intreb, pentru ca mi s-a oferit si mie ocazia sa lucrez ca ospatar dar momentan nu mi s-a spus nimic, eu stiu ca inca sunt INCHISE