| anonim_4396 a întrebat:

Buna dimineata! Stie cineva daca mai pot lucra si altundeva daca am contract de munca cu norma intreaga in invatamant? Cate ore mai am voie sa lucrez in plus cu alt contract?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cu alt contract, la altă activitate? Ai voie cât te ține energia sănătatea și orarul.

| ViviC a răspuns (pentru sadrian46):

Da,la alta activitate. O durata te 4 ore dupa amiaza.

| sadrian46 a răspuns (pentru ViviC):

Acum lucrezi ca profesor, sau îți închipui cum va fi să faci asta când vei fi. Nu este tot una. Un profesor când predă, obosește, cu toate că nu pare. O muncă suplimentară de 4 ore după masa obosește, cu toate că nu pare/ Suma lor obosește și mai mult. La școală trebuie să obții o anumită performanță de la munca ta, cu toate că de asta nu ai habar. Nu o vei putea obține dacă intri obosit la clasă. Astfel, tehnic, sau legal, mai poți avea un job suplimentar
, dacă alergi după bani. Dar vei ajunge să fii un profesor prost.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uite aici răspunsurile de care ai nevoie.

https://www.avocatoo.ro/blog/pot-sa-am-mai-multe-contracte-de-munca