| Roberta00 a întrebat:

Acum 15 ani cineva cunoscut a fost prins de politie fara permis si i-a dat pedeapsa 6 luni cu suspendare. iar acum se repeta povestea.
Ce se poate intampla?

Daca esti prins la volan baut, fara acte dupa tine si fara permis si operat la cap politia iti poate da drumul acasa ca si cand nu s-ar fi intamplat nimic fara dosare si alte chestii?

Ms mult! xoxo

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca a avut alcoolemia peste 0, 8 la mie atunci a savarsit doua infractiuni: conducere fara permis si conducere sub influenta alcoolului si, in mod normal, va fi cercetat penal si trimis in judecata. Numai bine!

| PetreConstanta a răspuns:

Penal