| madalynaaa a întrebat:

Ajutooor am la biologie
Selecteaza doar denumirile de substante:stilou, pahar, inel, aur, anvelopa, luminare, cauciuc, mase plastice, fier, vioara
eu am scris dar nu stiu daca e corect
fundytza

3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

De ce nu incerci sa gandesti cu capsorul tau, ca nu e chiar asa de complicat. Gandeste-te ca substantele exista ca atare in natura, nu se fabrica.

| campanario a răspuns:

Pai substante, pot sa fie cauciucul, anvelopa, masele plastice, pentru ca apartin grupelor polimeri. Aur si Fier, sunt elemente. Restul nu stiu sa iti zic exact big grin. Banuiesc ca restul nu suntwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Substante:aur, cauciuc, fier