| supremxxxoxo a întrebat:

Ajutor: Azi am facut inscrierea facultate. Luni duc toate actele. Mai pot schimba profilul? funda ...cred ca am facut o greseala

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| alessia5158 a răspuns:

Nu esti prea clar!
Banuiesc ca ai facut o preinscriere in format electronic(online) la concursul de admitere. Daca da, luni va trebui sa completezi si sa semnezi fisa de inscriere in format fizic (pe o foaie de hartie). In acest caz, mai poti face schimbari. Odata ce, pe foaia de hartie, ai bifat optiunea(specializarea ) sau, dupa caz, optiunile(specializarile) nu vei mai putea face nicio schimbare.

p.s. Daca exista posibilitatea bifarii mai multor optiuni, fa-o strict in ordinea preferintelor tale.

5 răspunsuri:
| Raniaa a răspuns:

Buna, depinde de universitatea la care esti.
Din cate stiu eu, poti schimba facultatea cu una din cadrul aceleiasi universitati, in prima saptamana de la inceperea anului universitar.

| supremxxxoxo explică:

Da. am facut prescriere electronica. Dar prima nu a fost optiunea mea favorabila. Nu stiam.nu au explicat bine. am observat in ciornele de recomandare acasa

| alessia5158 a răspuns (pentru supremxxxoxo):

Cauta regulamentul admiterii pe website-ul fie al universitatii, fie al facultatii la care aplici. Aflii mai multe detalii care-ti pot fii utile!

| supremxxxoxo explică (pentru alessia5158):

Multumesc

| alessia5158 a răspuns (pentru supremxxxoxo):

Succes si numai bine!