| DragonKat a întrebat:

Nu stiu ce voi face mai departe in viata, nu stiu ce facultate voi urma si am si dubii in ceea ce priveste profilul la care sunt ( incep sa cred ca a fost o greseala ca am dat la profilul la care sunt : filo cu engleza intensiv). Nu imi mai pot schimba profilul, sunt a 11-a, deci. Nu stiu ce facultate sa urmez, domeniul traducerilor nu sunt de mine, nu asta este ceea ce vreau sa fac toata viata, sau in viitorul apropiat. Ma puteti ajuta cu cateva sfaturi sau pareri? Orice parere este binevenita.

3 răspunsuri:
| Doηηa a răspuns:

Și eu sunt la filologie și nu regret nicio clipă.
Eu vreau să fac în viitor Facultatea de Drept și să mă îndrept spre avocatură.Pur și simplu mă definește/caracterizează.
Nu știu ce înclinații ai tu...o să descoperi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ai gandit la design vestimentar?
sau arta simpla? sau filozofie? sau limbi moarte diferite de trancaneala engleza...
cariera aia reala si la propriu e mai obositoare decat sa fii profesor sau liber profesionist. liber profesionist cu 100 de pisici in casa si gust pentru civilizatii, ce zici?

| Alexandru0007 a răspuns:

Pai spune tu ce vrei sa faci si aia faci.un domeniu care iti place