| 101andrei101 a întrebat:

Cum scanez actele pentru inscrierea online la facultate?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Scanarea se poate face in format A4 si se poate alb-negru si color. Eu le fac color. Fisierul creat il atasezi e-mailului.

| 101andrei101 explică (pentru Salontanul):

Da dar faci fotografii cu telefonul sau te duci undeva sa le faca?

| Salontanul a răspuns (pentru 101andrei101):

Poti si asa. Doar ca trebuie sa ti le scoata pe un computer, cu IrfanView le poti aduce (usor) la marimea A4 si le trimiti prin e-mail.

| Violleta2022 a răspuns:

Evident, folosesind un scaner, apoi le salvezi in computerul tau si cand faci aplicatia online, atasezi documentele scanate in locul specificat.

| missfatadelatara a răspuns:

Cu scanerul.

| alex15ccc a răspuns:

Actele, de obicei, se scaneaza alb-negru, format A4 sau A3 ( depinde).
Dar mai bine vorbesti cu secretara...

| pisika1998 a răspuns:

Eu pentru programarea la viza online am si fotografiat cu telefonul ca nu aveam timp, si a fost totul ok.