| AlessandraS a întrebat:

Am 12 ani, inaltime 1.59 si greutate 50 kg. E bine? TRebuie sa mai slabesc? CAt?

Răspuns Câştigător
| Lavazza_5427 a răspuns:

Ce mi-as dori sa fiu si eu in locul tau, happy din cate stiu, cea mai potrivita greutate trebuie sa fie cu 10 mai putin decat inaltimea : ai 1.60 trebuie sa ai 50 de kile, ai 1.80 trebuie sa ai 70. E foarte foarte foarte bine happy stai linistita

6 răspunsuri:
| BiaSiAtat a răspuns:

Nu! Esti perfecta...mai ales ca esti inalta.Bv! Fata de mine tu esti "perfection".Nu mai slabi esti perfecta!

| CandyHearts a răspuns:

La varsta asta esti perfecta pana la 18 o sa jungi peste 1, 70 cu siguranta...la kg poate ar trebui sa mai slabesti 1 kg daca doresti dar eu zic ca esti foarte binehee hee

| DeyuDeea a răspuns:

Buna!
La 12 ani nu trebuie sa te ingrijorezi despre asa ceva! esti inalta la varsta ta deci e bine! Ar fi bine sa te mentii si sa ai grija de sanatate! Bafta:*

| xAL3Xx a răspuns:

Esti foarte binewinking Nu trebuie sa slabesti ori cum esti bine+mai cresti...[FUNDA?]

| sweetcheeks a răspuns:

Buna,
si eu am 12 ani.si tot 50kg am.nu cred ca e bine am incercat sa slabesc dar nu pot.nu te speria. daca nu poti slabi nu trebuie.numai daca consideri tu ca nu te simpti bine etc, du-te si consulta un doctor cel mai bine.
Noroc
fundita?

| teodora96_9055 a răspuns:

Esti foarte bine, nu mai trebuie sa slabesti! de obicei se face inaltimea ta adica 1, 59 minus 1, 14, deci ar trebui sa ai vreo 45 de kg, dar avand in vedere ca ai doar 12 ani esti in cestere si nu trebuie sa.ti faci probleme. trebuie doar sa te mentii