| Nicoletaaaaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Am 1.59 inaltime si 56 kg. Trebuie sa mai slabesc?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Imc este un mit, poti avea mai multa masa musculara =e sanatos, poti avea oase grele

| Violleta2022 a răspuns:

Da, ca fata esti plinuta la 56kg si 1.59.
Greutatea ta ar trebui sa fie 46-49kg!

| Nicoletaaaaaaaaaaaaaaaa explică (pentru Violleta2022):

Daca tin o dieta, scot dulciurile, chipsurile, fainoasele nu mananc dupa ora 7 si am 3 mese pe zi. Fac miscare. Intr-o luna cate kg pot sa slabesc?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Nicoletaaaaaaaaaaaaaaaa):

Daca manaci sanatos si alergi 1 ora pe zi, poti pierde 3-5kg/luna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| Anabela777 a răspuns:

Se zice ca greutatea ideala inseamna 10 kg mai putin fata de inaltime. (Adica 49 de kg in cazul tau.) Dar acum cateva kg in plus nu-s cine stie ce, dar acum depinde de cat de bine te simti tu in pielea ta, iar daca simti ca vrei sa mai slabesti, slabesti.

| smihai23 a răspuns:

Ori mai slăbești, ori mai crești. Două variante laughing