| Borca_Mark_1998 a întrebat:

Am 16 ani, sunt student in belgia si nu am nici o idee de ce meserie sa imi aleg pentru vitor.
Caut o meserie incadrata in urmatoarele criteri:
-o meserie usoara, munca de birou.
-o meserie profitabila cu un salariu bun.
-studile sa dureze maxim pana la 24 de ani.
Puteti va rog sa sa imi dati exemple de meseri incadrate in criterile de mai sus? (ofer funda)

Răspuns Câştigător
| Celcareajuta a răspuns:

In primul rand trebuie sa gasesti ceva ce iti place sa faci. Daca iti place, orice meserie e usoara happy la fel si pentru viceversa... nu iti place, orice e greu. Salariu bun e adus de pregatire serioasa si munca in domeniu. Poti face bani din orice daca esti printre cei mai buni in acel domeniu.

Munca de programator e cu birou si usoara d.p.d.v. fizic happy Succes

1 răspuns:
| Dodgge a răspuns:

Statul acasa iti ofera cel mai confortabil serviciu. Daca vrei si bani atunci trebuie sa prestezi ceea ce se cheama "munca".Nu te plateste nimeni pentru statul degeaba.