| Valea_Robert_1998 a întrebat:

Saluttthappyam 16 ani, clasa a x-a, si cica deja ar fi trebuit deja sa ma gandesc ce meserie sa aleg dupa ce termin scoala...si n`am nici-o ideelaughing,cu scoala nu prea am nici `o legatura...
Vreau niste exemple de meserii care sa nu solicite multa munca, dar bine platite.
-Cele mai multe exemple sau cea mai buna idee data FUNDA!, multumesc. :*

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Deci sa inteleg, cu cartea nu te impaci bine, cu munca nici atat dar vrei si o meserie usoara si bine platita? fa te vanzator da sa nu te astepti la mai mult de 800 ron, sau poate paznic stai toata ziua in fund si nu faci nimic.

| awspam a răspuns:

Profitabila e cea de cersetor - sau de maturat strada, dar daca optezi pe ceva mai ok mergi pe facultate gen medicina, si din astea, pentru muncitor necalificat nu ai nevoie decat de liceu, noroc