| MineIsLikeABridge a întrebat:

daca am tatuaje pot sa ma inrolez in armata?

Răspuns Câştigător
| Nyco0 a răspuns:

Buna,
Da. De cativa ani s-au aprobat tatuajele in armata doar ca nu trebuie sa fie la vedere atunci cand porti uniforma..adica pe gat, pe maini. Eu sunt in armata si as vrea sa-mi fac un mic tatuaj.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa te inrolezi daca nu sunt la vedere. De altfel tatuajele pot fi scoase.

| LucianGabriel a răspuns:

De la prieteni care au vrut sa intre in armata stiu doar ca nu trebuie sa fie vizibile acele tatuaje sau alte semne, cicatrici, arsuri etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu ca nu. Dar se pot scoate.

| c0ton a răspuns:

Daca nu se obseva daca ai pe tot copul si pe fata fi sigu ca nu esti acceptat

| Fulbaster a răspuns:

Daca il ai in zone vizibile nu poti, dar avand in vedere ca te dezbraca.

| RavnTapt a răspuns:

De obicei nu, dar mai nou daca nu sunt la vedere te poti inrola in armata