| lSarcastiquel a întrebat:

Am auzit de la o cunostinta ca se plateste destul de bine ca psiholog. Eu stiam ca doar in strainatate poti sa faci bani decenti cu psihologia. Voi ce spuneti? As vrea sa dau la Facultatea de Psihologie din Bucuresti.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De plătit se plătește bine, e și 150 lei/200lei ședința pentru un psiholog bun și cu ceva experință numa că-i greu să ajungi în stadiul ăla că lumea nu prea se duce la psiholog. La ce prețuri sunt pentru ce câștiguri sunt în România, lumea preferă să se descarce gratis pe TPU laughing

| whatevernvm a răspuns:

Dacă ai nevoie de informații despre facultatea de psihologie din București îmi poți scrie în privat.
Eu am terminat anul ăsta și acum voi face masterul, îți pot spune ca sunt destule oportunități și ca este un domeniu în plina dezvoltare

| Violleta2022 a răspuns:

Dar iti permiti sa faci facultatea de Psihologie in strainatate?
Ca de o faci in Romania, nu o poti profesa in strainatate, doar daca mai inveti cativa ani afara, sa-ti dai examenele si sa-ti echivalezi diplomele medicale.

| lSarcastiquel explică (pentru Violleta2022):

Tatal meu vrea sa fac facultatea in Anglia, eu as vrea sa raman aici, in Romania, dar ma mai gandesc. Dar de facut in alta tara facultatea, am sansa.