| Laugh25 a întrebat:

Hey TPUhappy
Este adevarat ca aici la noi in tara psihologia nu este atat de importanta?
Adica cariera de psiholog nu prea are sanse la noi?
Asa am auzitstraight face
As vrea sa ma axez pe psihologie dar...

Răspuns Câştigător
| FeliciaCorinaA a răspuns:

Daca ai pile nici nu trebuie iti dai licenta pentru a deveni psiholog.
Daca esti o persoana normala, sa NU faci acest lucru. Matusa mea a absolvit Facultatea de Psihologie din Bucuresti si acum nici nu mai profeseaza deoarece totul se baza pe pile (evident). Apoi a primit un post ca si psiholog al unui liceu tot din Bucuresti si, pana la urma, trebuia sa le predea Psihologia si Antreprenoriala. A preferat sa nu mai munceasca.
Sfatul meu este sa te indrepti spre o alta cariera mai reala deoarece visam cat visam insa, la sfarsit, trebuie sa si traim in lumea reala.

3 răspunsuri:
| EvangelineLovin a răspuns:

Asa este. poti sa te faci totusi profesor, sau psiholog la un cabinet medical dar nu prea se gasesc si nu faci mare branza.adica nu e ca la tv sa vina unu si sa-ti povesteasca viata lui si sa il taxezi pe ora. poate o mai fi unu doi asa dar...nu cred.

| justme4good22 a răspuns:

Si daca aici nu ai viitor nu te poti muta? sau chiar sa incepi tu sa creezi ocazii sau o reputatie psihologiei romanesti? ca orice roman e psiholog amator.

| Inffectious a răspuns:

Este adevaratwinking Dar nimeni nu zice ca nu ai putea fi psiholog. Ar trebui sa stii ca in alte tari psihologii sunt foarte putini insa bine platiti. Good luckwinking