| break a întrebat:

Am facut cursul de stivuitorist platit de carrefour si am lucrat o perioada la ei. Dupa ce am plecat am cerut sa mi se dea atestatul, dar nu au vrut sa mi-l dea.Nu pot sa fac nimic ca sa mi-l dea desi e un lucru obtinut de mine?

3 răspunsuri:
| adishorMS a răspuns:

Bineiteles ca da, dar nu stii clauzele exacte contractuale?
oricum poti merge la autoritatea care l-a eliberat si sa-l declari pierdut de ex., asa ei trebuie sa-ti de-a altul oricum cum zici si tu TU ai calificarea respectiva si NU carrefour-ul

| break explică (pentru adishorMS):

Da,am sunat la autoritate dar ma cost peste 3mil sa imi fac altul, le-am zis ca l-am pierdut...

| adishorMS a răspuns (pentru break):

Pai cam altceva nu ai ce face, decat sa-i dai in judecata si sa-l obtii pe cai legale mult mai costisitor, intreaba de un avocat eventual, ca sunt care nu-ti iau bani ptr.consultatie