| RuffusSs a întrebat:

Am nevoie ca cineva sa imi dea niste detalii....pe viitor as dori sa devin cum sa explic, un fel de investigator cam ca in N.C.I.S, dar eu nu am o varsta prea inaintata deci nu cunosc aproape nimic din ceea ce trebuie sa fac sa ajung pe acolo, adica stiu ca e o meserie de partea legii si atat, mai departe?thinking

3 răspunsuri:
| valentino52 a răspuns:

Verisoara mea tocmai termina criminalistica in Anglia si i s-a oferit un post la noi in Romania cu exact ce iti doresti tu. Acum si eu cand eram poate de varsta ta vroiam sa ma fac astronaut, cert ca ca realitatea e mult mai dura si meseria asta nu numai ca cere un stomac de fier dar si o atentie la detaliu extraordinara si nu ai inca de unde sa stii daca ai asa ceva. Dar chiar daca ai nu stiu daca la noi in Romania e vreo facultate de genul, singura varianta ar fi in strainatate si iti pot spune ca in 3 ani de facultate si 1 an jumate de masterat a dat cam 80 000 euro.

| RuffusSs explică (pentru valentino52):

Nu, este chiar ceea ce imi doresc adica am atentie doar pentru ce imi place iar meseria asta o ador pur si simplu si la stomacul de fier nu e problema, nu sunt genul de persoana care vomita cand vede putin sange sau vreun cadavru...iti multumesc oricum foarte mult!

| neaivan a răspuns:

Viata bate filmul. Nu cred daca nu ai anumite studii. Legislatia la noi nu cred ca iti va permite! Succes!