| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPU.
Vin si eu cu o problema care ma tot framanta de vreo 4-5 ani.
Totul incepe asa...
Sunt baiat, am aproape 18 ani, clasa XI-a si am mai multe variante unde as putea sa fac facultatea dar, cu toate astea, eu imi doresc nespus de mult sa devin actor.Am tot auzit ca este super mult de munca, ca iti trebuie talent, ca trebuie sa ai cultura, ca trebuie sa ai pile, ca, ca, ca...
Sunt la liceu profil mate-info si m-ar bate un gand sa merg la facultatea de actorie, dar as vrea sa stiu niste pareri mai intai, munca la mine nu este o problema, daca e nevoie muncesc cat se poate, cu asta pot sa ma descurt.
Asa ca o viziune, ma gandeam sa fac actorie 3-4-5 ani in Romania pana capat ceva experienta pentru ca mai apoi sa-mi incerc norocul, de ce nu, chiar la Hollywood. Engleza stiu, dar trebuie sa o invat pana la cel mai mic detaliu, si ar mai fii celelalte probleme adiacente: cultura, munca, studiatul etc.
Vreau si eu niste pareri cat se poate de sincere, dar neluand in calcul munca titanica de care e nevoie.
Imi doresc mai mult sa stiu ce ar trebui sa fac, unde sa merg ca sa urmez o scoala de actorie sau chiar facultatea, prea tarziu nu ar fi, deoarece multi romani ajunsi departe (printre care 2 sua 3 la Hollywood) si-au dat seama de aceasta meserie abia la varsta de 17-19 ani.
Deci in concluzie, ce ar merita sa fac ca sa ajung un actor, si ce ar merita sa fac in plus pentru a-mi face aparitia la Hollywood, unde bineinteles acum doar visez.

4 răspunsuri:
| ZvT a răspuns:

Du-te la Iaşi la facultatea de actorie.

| Azurry a răspuns:

Dacă îţi place atât actoria, du-te la o facultate de actorie.

| marko666 a răspuns:

Daca vrei sa faci cu adevarat actoria, JUST DO IT! nu lasa pe nimeni sa ii dicteze inimii tale. Nu apleca urechea la ce spun ceilalti, important e ce vrei tu sa faci. Ai un vis, du-te si urmeaza-l. Nimic nu e mai frumos decat sa te sacfrifici pentru ceva ce iti place. Decat sa faci altceva doar de dragul de a face pe plac unora, mai bine dati toata silinta sa ajungi actor. Du-te la UNATC si intra. Fii cel mai bun, spuneti asta obsesiv si vei reusii. Vei regretat amarnic daca nu faci ce iti place cu adevarat, ti-o spun din proprie experienta. If you have a dream, just follow it and you w'ont regret it!

| bozioru a răspuns (pentru marko666):

Da, problema e ca eu nu am jucat niciodata intr-o piesa de teatru cu toate ca stiu sa-mi controlez toate emotiile si stiu si sa le mimez, chiar bine pot spune thinking