| Mircok a întrebat:

Am nevoie de bani pentru a îmi ajuta familia și pe mine, dar sunt student. Nu găsesc joburi Project Based decât foarte puține. Dacă de-a lungul studenției o să am câteva joburi scurte cu CIM (perioada determinata maxim 6 luni sau perioada nedeterminata și îmi dau eu demisia când simt ca trebuie sa învăț mai mult deși oricum o sa învăț zilnic) pe care nu le trec pe toate în CV o sa ma afecteze în vreun fel după ce termin licența și masterul? Ma vor considera angajatorii neserios?

Răspuns Câştigător
| Linda a răspuns:

Le treci pe CV doar pe cele pe care le vrei. Si treci anul, nu cate luni ai lucrat. Orice perioada de munca e o dovada de maturitate si seriozitate. E aiurea ca in Romania nu se gasesc munci part time, intr-adevar e necesar de obicei sa pleci cand ai mult de invatat. Dar ar fi bine sa-i spui angajatorului cu 2 saptamani inainte de plecare, sa apuce sa-si gaseasca om.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Nu.
2. Nu.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Angajeaza te la mec donald s sau kfc, ăia caută tineri studenti studente.

| troleibuz a răspuns:

O sa fii apreciat ca ai lucrat in paralel si ai experiente diverse.