| Furnicuta000 a întrebat:

Stiti cumva daca pe diploma de licenta de la UPB scrie si media anilor de studiu? Sau daca angajatorii tin cont de asta? Ma framanta rau chestia asta si nu mai am motivatie sa imi termin lucrarea de licenta. Cand vad ca am multi colegi care au numai 8 si 9 si ei au copiat la toate examenele (se mai si lauda cu asta) iar eu m-am chinuit sa invat ceva si am reusit cu greu sa iau maxim 7 la examene, de multe ori 5, de cateva ori 8, 9 sau chiar si 10. Mie mi s-a parut foarte grea facultatea dar am ramas cu ceva din ea, consider eu. Acum insa ma incearca mari regrete, ma intreb daca puteam mai mult, daca am facut facultatea degeaba, ca am pierdut atata timp din viata pe cand altora le-a fost atat de usor. Simt ca intru in depresie, nu stiu ce o sa fac...

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Notele la materii si media anilor de studii apar doar pe foaia matricola, nu par pe diploma de licenta.

| RoCkKiD a răspuns:

Pe diploma apar mediile din fiecare an + nota de la licenta.

Nu intereseaza pe nimeni atat timp cat ai diploma angajatorii au nevoie de ea doar ca sa dovedesti ca ai studiile inr est au probe la interviu nu te cred pe cuvant ca stii tot.

| Depoka a răspuns:

Si eu sunt acum pe final si nu dispera! Nota finală de la licență, aia e importantă daca vrei sa dai mai departe. In decursul anilor te-a întrebat cineva de notele din clasele generale sau liceale? N-au importanță. La mine unde acum termin ar avea importanța media anilor daca vreau sa dau la master si am nota de la licență exact ca a unui coleg si sa faca o departajare între noi.