| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de un raspund urgent! Am citit pe un pliant al unei facultati urmatorul lucru. Facultatea de Stiinte Umaniste si Sociale,specializarea, Jurnalism,discipline.dau cateva exemple jurnalism sportiv,istoria presei,jurnalism de televiziune, jurnalism de radio.astea sunt doar cateva.Intrebarea mea e daca aleg jurnalismul disciplinele care sunt prezentate pe pliant o sa aflu despre toate ce inseamna in facultate sau trebuie sa aleg doar una cand ma inscriu la facultate?

Răspuns Câştigător
| Gogu06 a răspuns:

O sa le faci pe toate in primul an sau in primul semestru si in functie de asta o sa iti alegi tu anul urmator specializarea, ce tip de jurnalism te atrage.

| GaBrIeLa1994 a răspuns (pentru Gogu06):

Si de exemplu atunci cand o sa trebuiasca sa aleg una singura, eu o sa aleg jurnalismul de televiziune si un amic o sa aleaga jurnalismul sportiv o sa ne mute in sali diferite?

5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Le faci pe toate, cum de exemplu la liceu faceai si romana, si engleza si istorie, asa si la facultate ai mai multe cursuri, insa evident toate pe specializarea aleasa. Sunt discipline obligatorii si cateva optionale, doar pe cele din urma le poti alege.

| Gogu06 a răspuns:

O sa fiti in grupe diferite dar probabil o sa aveti si ore comune

| GaBrIeLa1994 a răspuns (pentru Gogu06):

Si de exemplu sunt cursuri zilnice sau nu

| Gogu06 a răspuns (pentru GaBrIeLa1994):

Saptamanal 1 zi maxim 2 pe saptamana