| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeti despre facultatea de stiinte umaniste si sociale-jurnalismul? merita incercata? este cineva sau a fost la aceasta facultatate? poti avea beneficii de la ea?

1 răspuns:
| ThePoet a răspuns:

Am vrut sa ma inscriu la jurnalism, dar am lasat-o balta deoarece e prea mare aglomeratia si prea putine locuri de munca. Trebuie sa fi de perspectiva ca sa castigi bani seriosi din meseria asta. Faculta se face peste tot foarte profesionist, dar daca tu nu ai talent la scris in cat mai multe domenii atunci o sa te trezesti ca ai facut faculta degeaba si nu castigi nimic. Nu-i o meserie care sa se caute, de aia nu cred ca are viitor.