| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU!
As vrea sa va cer un sfat, pentru ca nu stiu sigur ce sa fac.Imi place mult matematica si am inclinatie mai mult pe stiintele exacte decat pe romana, istorie etc.Ideea e ca trebuie sa aleg un profil pentru liceu.Prima mea idee a fost sa merg pe real, pe mate-info (stiinte ale naturii iese din calcul pentru ca in afara de fizica nu prea mi-au placut biologia si chimia) dar am vorbit cu elevi de la liceele la care vreau sa merg care sunt pe profilul acesta.Toti mi-au spus cam acelasi lucru:ai putin timp liber, trebuie sa lucrezi mult etc.Nu ma deranjeaza neaparat lucratul mult sau asa,dar timpul liber este cel care ma face sa am dubii. Vreau sa am timp liber,dar sa fac cumva putina matematica, fizica.Am nevoie de un sfat de la voi! Nu stiu ce sa fac, nu prea am inclinatii spre uman, dar nu imi place faptul ca n-am timp liber pe mate-info.Ce profil credeti ca as putea alege in situatia aceasta?

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Vrei timp liber mult - inseamnă că nu vrei școală

vrei să faci școală urmată de facultă cu succes - fă mate-info