| Varan_Beni_1996 a întrebat:

Am nevoie urgent de 600 de lei. Nu știu de unde sa mai fac rost. Salariul îl iau abia în 30 ianuarie, iar mie îmi trebuie banii acum. Menționez ca împrumut nu pot sa iau de la banca pentru ca am doar 2 luni de munca, și nu îmi da nimeni, am încercat. Mulțumesc mult pentru orice idee care ma poate ajuta.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Imprumuta de la un prieten sau de la o ruda. daca esti om de incredere si ai nevoie de bani pentru o problema serioasa, cu siguranta vei gasi pe cineva dispus sa iti imprumute banii respectivi. Daca nu gasesti pe nimeni, inseamna ca nu ar trebui sa primesti respectivii bani.

| Laura a răspuns:

Dacă rămâi fără variante vezi IFN-uri online, că unele dau împrumuturi şi doar cu buletinul, dacă ai şi adeverinţă că eşti angajat cu atât mai bine.

| AlexElektro1987 a răspuns:

De ce ai nevoie de bani chiar acum? Încearca sa duci ceva de valoare la amanet și când iei salariul te duci și iei înapoi acel lucru, dar s-ar putea sa ai surpriza sa nu îl mai găsești

| BeautifulSunflower a răspuns:

Nu ti pot da parintii tai? Pensiile s au dat de curand.