| AlexAlx2626 a întrebat:

Hei, TPU. Am si eu nevoie de niste sfaturi. Am 18 ani, sunt angajat de 3 luni. si as vrea sa fac un imprumut in banca. salariul meu pe cartea de munca e de 1450 de lei. intrebarea e. cam cat mi-ar aproba banca? In euro daca se poate. Dau funda la cel mai bun si folositor raspuns!

Răspuns Câştigător
| Holiday a răspuns:

Raspunsul clar nu o sa-l gasesti aici. Politica de acordare a creditelor difera de la banca la banca. De asemenea exista si alte lucruri care influenteaza valoarea lui. Tipul de credit, daca exista sau nu coplatitor/i, moneda in care se ia creditul, exista sau inexistenta unor garantii, etc.
Asa ca cel mai bine mergi la cateva banci si le explici ce vrei si situatia ta si vezi exact ce/cat/daca iti ofera.

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Maxim 10.000 de euro pe 10 ani.