| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de raspuns urgent nu stiu ce sa mai fac am o datorie de 3000 de lei care trebuie platita destul de urgent pe cartea de munca este trecut salariul minim si din cauza asta nu as putea face imprumut de la orice banca dar as putea lua imprumut de la OTP? Sau de la ce banca as putea lua imprumut? Va rog mult sa-mi dati raspuns chiar am nevoie de ajutor

3 răspunsuri:
| anad a răspuns:

"Provident" acorda imprumuturi rapide pana la 3 mii lei, dar au plati saptamanale ale ratelor si dobanzi si penalitati (in caz de intarziere cu plata) destul de mari. (gasesti pe google detalii)

| mixxjim a răspuns:

Daca acea datorie de 3000 de lei o ai la vreo banca sau alta institutie cu imprumut oficial, cu contract, nu mai poti face un alt imprumut. Daca e la vreo persoana fizica atunci poti face imprumut la banca, chiar daca ai salariul minim pe exonomie, dar nu stiu daca poti obtine atat de multi. Cel mai sigur mergi la o banca si intreaba, sunt multe aspecte care se iau in calcul la acordarea unui credit, nu putem sa-ti garantam nimic aici.

| jonahmeans1024 a răspuns:

Salut.Nu prea sunt in domeniu dar nu ai putea sa incerci la un prieten pana sa iti faci banii din salariu? Presupun ca la banca exista si o dobanda astfel cadatoria la banca va fi mai mare. Multa bafta!