| elle126 a întrebat:

Am o intrebare. Anul viitor este posibil sa dam admiteri la facultate iar eu as vrea la Limbi Moderne Aplicate, ubb. As vrea sa merg pe engleza si spaniola/italiana, in conditiile in care eu nu am facut spaniola sau italiana la scoala si sunt incepatoare. Admiterea se va da si la engleza si la una din aceste limbi? Cum s-a dat in anii trecuti?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca se va da examen si la spaniola, ca regulile de admitere nu se schimba dupa cum vrea fiecare.
Ai 1 an la dispozitei sa inveti si spaniola (sau italiana daca o alegi ep asta), asadar spor la tocit si succes la admitere!