| AGOR a întrebat:

Am o mica intrebare. Conteaza profilu de la liceu pentru facultate? Adica daca sunt pe profil turism si alimentatie pot merge la drept.

Răspuns Câştigător
| MeConstantine a răspuns:

Nu conteaza. Unde se da admiterea trebuie sa iei o nota foarte mare la admitere.

| AGOR explică (pentru MeConstantine):

Tot nu-mi dau seama ce vrei sa zici am intrebat daca profilu de la liceu conteaza pentru facultate, si daca pot intra cu profilu turism si alimentatie la facultatea de drept. Tu vrei sa-mi zici ca conteaza nota de la bac?

| MeConstantine a răspuns (pentru AGOR):

Nu conteaza am zis poti sa dai unde doresti. Sunt unele facultati unde se dau admitere si daca cumva este si cea la care dai iti uram succes happy

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi să te înscrii la ORICE facultate doreşti!
NU contează ce liceu/profil/specializare ai absolvit happy

Toate cele bune!

| Irina_Lavinia_1999 a răspuns:

Nu conteaza ca si eu sunt la turism hotelier in anul 2 dar din cate stiu nu conteaza in general dar daca vrei sa dai la un profil alaturat turismului hotelier ai avea mai multe cunostinte in domeniu, dar depinde ce vrei sa devii.