| NicusorYo a întrebat:

Am reinstalat windows pentru.ca nu vedeam ce scriam la yahoo messenger
Acuma l-am downloadat, si tot nu se vede
Ce sa mai fac:crying?
Fundawinking

4 răspunsuri:
| WeaponGirl a răspuns:

Aceiasi problema am avut-o si euhee hee
REZOLVARE:
1 scrii la,, run,, comanda REGEDIT, dai enter
2 apoi dai la HKEY_CURRENT_USER,apoi la SOFTWARE,apoi MICROSOFT,apoi la WINDOWS,apoi la CURRENT VERSION,apoi la INTERNET SETTINGS,iar aici o sa vezi jos ca iti scrie ZONE MAP dai click dreapta pe el si DELETE si la ZONE (simplu) la fel... apoi iesi si intri pe mess, o sa fii,, bombardat,, cu mesaje offline si o sa-ti mearga mess-ul ( mesajele offline nu poti sa le mai vezi, o sa-ti apara pagina alba) MERGE 100% sanatate big grin

| WeaponGirl a răspuns:

Critical...care parte din,,aceiasi problema am avut-o si eu,,nu ai inteles? crezi ca eu nu am facut tot posibilul sa mearga si am incercat toate variantele,chestia asta o stiu de la universitate de la un LECTOR de informatica...ti se pare destul de,,sigura,, interventia acum? si ce nevoie are sa-si,, dezinfecteze,, sistemul daca a spus destul de clar ca :,, AM REINSTALAT WINDOWSUL,, dohhh :P daca esti OFF TOPIC mai bine taci! uite aici si un tutorial ca sa te linistesc http://florinsinaia.blogspot.com/......-iata.html

| PoWRObert a răspuns:

1. vezi daca tastatura e conectata
2. vezi daca nu e din cauza fontului ( sa fie alb)
3. daca nu merge intra in setarile mess-ului si vezi acolo FUNDA?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ti recomand sa stergi din registry, nu este normala umblarea acolo, poti sterge ceva care duce inevitabil la stricarea sistemului de opereare si in final se pierd date ducand la necesitatea de a reinstala sistemul.
Este vorba de un virus, mai exact un vierme, poate ai dat click pe unul dintre linkurile primite ca fiind de la useri.
Dezinstaleaza-ti messengerul, sterge folderul Yahoo din C:\Program files apoi:

Pentru asta, rezolvarea este cat se poate de simpla:
Descarca http://download.bleepingcomputer.com/sUBs/ComboFix.exe ComboFix
Apoi asigura-te ca ai inchis toate programele care ruleaza (Yahoo Messenger, MozilaFirefox, etc) si ruleaza ComboFix. Te va intreba daca sa inceapa sa curete sistemul.
Confirma cu Yes de fiecare data
Nu-l opri in timp ce scaneaza si dezinfecteaza sistemul. E posibil ca in timpul rularii lui desktop-ul sa dispara, dar nu te ingrijora.

Dupa de virusarea calculatorului instaleaza-ti messengerul.
Exista posibilitatea virusarii cu un multi messenger infectat, sunt foarte multi virusi pe internet numiti multimesseger yahoo ori astfel de programe intentionat virusate.