| bananuskin a întrebat:

Care facultate este mai buna, management sau marketing? Help pls:*

Răspuns Câştigător
| Justanairhead a răspuns:

In opinia mea managemntul. pentru ca am si terminat aceasta specializare si iti recomand din tot sufletul aceasta specializare de o functie de contabil poti sa ajungi sa lucrezi in foarte multe domeniiwinking doar trebuie sa vrei happy eu la ora actuala lucrez in marketing, in publicitate happy si in studiezi si marketingul in management happy succes

| bananuskin explică (pentru Justanairhead):

Multumeeeeeeeeeeeeeeeeeeesc! Da, vreau, deoarece sunt pasionata de tot ce inseamna management. Ai studiat la ASE? Au fost grele examenele?:*

| Justanairhead a răspuns (pentru bananuskin):

Masteratul il fac la Asewinking Facultatea am facut-o in Constanta, o unicersitate in colaborare cu ase-ul. am multe cunostinte care sunt la ase si cam da sunt cam grele examenele desi sunt grile si tind sa-i cred ca si la mine erau foarte grele examenel. in primii 2 ani de facultate am avut cele mai nasoale examene in anul 3 ne-au lasat si pe noi sa mai respiram. unele examene sunt scrise. trebuie sa stii care e esentialul ca sa nu inventi toata materia aceea degeaba. pentru ca sunt foarte multe informatii dar nu au nici o treaba cu practica. oricum conteaza foarte mult sa inveti, daca ti se face lene sau alte chestii de genu laughing sa nu te apuci sa-ti faci fituici pentru ca nu ai sanse happy la noi cel putin spre deosebire de alte universitati aveam 10 profi pe sala la examen si multi au fost exmatriculati din cauza asta happy acum nu stiu cum sunt ei ca structura de invatamant si toate cele. acum aflu si eu cum sunt examenele la ase happy

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În prezent faculatea este o loterie, societatea nu oferă locuri de muncă, ci șomeri cu diplomă.
Pa, pa.

| Airam99 a răspuns:

Pai mare majoritate din persoanele pe care le cunosc sunt la marketing`! 90% din prietenii mei sunt la marketing