| Pitic a întrebat:

Management sau marketing ce profil ati alege? de ce?

Răspuns Câştigător
| Popescu_Dana_1969 a răspuns:

Depinde de aptitudinile tale si de ce doresti sa faci.
Managementul este activitatea de conducere a unei intreprinderi, iar
marketingul este tehnica de vanzare (arta si stiinta de a vinde, de a convinge clientul sa-ti cumpere produsul pe care-l promovezi).
Iti dai seama de diferenta comparand activitatea unui director cu cea a unui reprezentant de vanzari.
Din cate stiu exista "Facultatea de Management-Marketing", dar specializarile sunt distincte.

3 răspunsuri:
| availablehandyman a răspuns:

Pff, chiar nu ti-as recomanda nici una din astea doua... sad

| Pitic explică (pentru availablehandyman):

Atunci recomandami altceva, nu prea inteleg matematica in liceu nu am facut si am inteles ca la management si marketing se face matematica multa

| NaneSchizophrenia a răspuns:

Management, marketing, il practici si la final iesi, dar nu gasesti nimic de lucru'